STATÜLER

 

   2019 - 2020  SEZONU  SÜPER AMATÖR KÜME STATÜSÜ 

     

Karar Tarihi  :   02.09.2019           

Karar No        :   01

1.  Kulüp temsilcileriyle yapılan toplantıda M. Ali BİLİR, Osman KAYA,  Mücahit ÖZEN  Tertip Komitesi  üyeliklerine seçilmişlerdir  

  2. 2019-2020 Sezonunda Süper Amatör  Ligde   müsabakalar  14 takımlı deplasmanlı olarak Merkez  sahaları,  Tavşanlı – Gediz  ve Simav  sahalarında çift devreli lig usulüne göre  oynatılacaktır.  
     
  3.Müsabakalar sonunda  Bal  Statüsüne göre  2020 – 2021  sezonunda Bal ‘da yer alacak takımlar belirlenecektir.
 
     
  4.Müsabakalar sonunda  son  3 ( üç  )   sırayı alan takımlar 1. Amatör kümeye tenzil  edileceklerdir.
 
     
  5.Müsabakalar  28  Eylül    2019  tarihlerinde ekte çıkartılan fikstüre göre başlatılacaktır.
 
   
  6.  2019-2020 sezonu için Amatör Takımlardaki  Futbolcu Yaş Uygunluğuna göre  1989 ve daha büyük doğumlular yaşı büyük futbolcu 1997 ve daha küçük doğumlular ise yaşı küçük futbolcu statüsündedir. Büyükler kategorisi yerel ligi olan Süper Amatör, 1. Amatör, 2. Amatör ile Bölgesel Amatör Lig’de takımlarımız 1989 ve daha büyük doğumlu diledikleri kadar amatör futbolcuya lisans çıkartabilirler. Ancak, takımlar 18 kişilik müsabaka isim listesine 1989 ve daha büyük doğumlu en fazla 5 (beş) futbolcu ve 1997 ve daha küçük doğumlu en az 5 (beş) futbolcu yazabilirler. 2005 ve daha küçük doğumlu futbolcular Büyükler kategorilerinde oynayamazlar. BAL, Süper Amatör, 1. ve 2. Amatör Liglerde 18 kişilik müsabaka isim listesine yaşı büyük futbolcu 5’den fazla yazılırsa ve yaşı küçük futbolcu 5’den az yazılırsa takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilir. Müsabaka isim listesine yaşı küçük 5 futbolcudan 1 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde müsabaka isim listesine 17 kişi, 2 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde müsabaka isim listesine 16 kişi, 3 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde 15 kişi, 4 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde 14 kişi ve 5 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde müsabaka isim listesine 13 kişi yazılacaktır
 
 
   7.2019-2020 sezonunda süper amatör kümede oymama hakkı bulunan Termikspor takımı dilekçe vererek liglere katılmamıştır. 

8.Kulüpler en az 2 (iki) alt yapı kategorisinde katılmak zorundadırlar.
 
9. Takımlar Tüzüklerindeki Forma  renkleriyle  müsabakalara çıkacaktır. Buna uymayan takımlar F.M.T. gereğince  İl Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilecektir.
 
10. Müsabakalar süresince her türlü istek ve dilekler dilekçe ile Tertip Komitesi Başkanlığına yapılacaktır.İtirazlar süresi içerisinde itiraz bedelinin yatırıldığını gösteren Banka dekontu ile birlikte  yapılacaktır..

11.Takımlarımız  müsabakalarla ilgili istek ve  dilekçelerini en geç Perşembe günü  mesai bitimine kadar tertip kuruluna bildireceklerdir 

12.  Müsabakalarda   1 den  99 ‘  a kadar  formayla oynatabileceklerdir.Kulüpler formalarının ön yüzüne forma reklamı alabilirler. 

13.Cumartesi  ve Pazar günleri oynanamayan müsabakalar Çarşamba ve Perşembe günleri oynatılacaktır. 

14. Müsabakalar F.M.T.Hükümlerine göre oynatılacak olup galibiyete 3, Beraberliğe 1, Mağlubiyete 0 puan verilir. İş bu statü tasdik edildikten sonra yürürlüğe girer ve kulüplere tebliğ edilir. F.M.T. 49/i maddesine göre Federasyon komite kararlarını iptal eder veya değiştirebilir.

 
                  
                                                                   

2019 - 2020  SEZONU  1.  AMATÖR KÜME STATÜSÜ 
 

    Karar Tarihi  : 02 . 09 .2019            
Karar No         : 01

1. Kulüp temsilcileriyle yapılan toplantıda Behçet Kemal TÜRKKAN, İsmail Hakkı TATAR , Turan TÜRKMEN  Tertip Komitesi  üyeliklerine seçilmişlerdir 

2. 2019-2020 Sezonunda müsabakalar  Merkezde  8 takımlı   2 grupta , Tavşanlıda 6  takımlı  iki grupta , Domaniç grubunda 5 takımlı  bir grupta ,   Gediz - Eme t- Eski      Gedi z- Hisarcık- grubunda 7 takımlı bir grupta , Simav- Şaphane –  grubunda 9 takımlı bir grupta toplam 49 takımla 7 grupta  oynanacaktır. 

3. Merkezdeki müsabakalar merkez sahaları - Alayunt -Aslanapa – Çavdarhisar- AltıntaşBld. Spor   ile müsabakası olan takımlar bu takımların sahalarına  deplasman yapacaklardır . Gediz -  Emet  - Eski Gediz  - Hisarcık   grubunda     Müsabakalar  Gediz –  Emet  - Eski Gediz -  Hisarcık  sahalarında  , Tavşanlı    grubundaki müsabakalar  Tavşanlı     sahalarında- Domaniç grubundaki müsabakalar Domaniç sahasında   Simav  grubu müsabakaları  Simav ve Çitgöl sazlık ve Şaphane  sahasında deplasmanlı  oynanacaktır. 

4. Merkez,  Tavşanlı- Domaniç , Simav- Şaphane – ve Gediz – Emet – Eski Gediz- Hisarcık gruplarında çift devreli lig usulüne göre oynanacak müsabakalar sonunda  gruplarında ilk  sırayı alan takımlar  Süper Amatör Kümeye Terfi için  yapılacak olan play-of müsabakalarına katılacaktır .Play-of müsabakaları 7 takımla belirlenecek grup merkezlerinde  tek devreli lig usulüne göre oynanacak müsabalar sonunda  ilk  Üç ( 3 ) sırayı alan takım Süper Amatör  kümeye terfi edecektir 

5. Klasman Müsabakaları  sonunda Merkez ,  Tavşanlı gruplarında  son     sırayı alan takımlar , Gediz- Emet Hisarcık  grubunda ve Simav. Şaphane   grubunda   son iki sırayı alan takımlar             2. Amatör Kümeye  tenzil olacaklardır. Domaniç grubundaki müsabakalar sonunda  herhangi bir nedenle takım sayısının 4 takımdan aşağıya düşme olayı gerçekleşirse   son iki sırayı alan  takımlar bir  sonraki sezon   2. Amatör küme olarak Tavşanlı grubuna dahil olacaklardır son ikinin üzerinde kalan takımlar  bir dahaki sezon Tavşanlı gurubunda 1. Amatör kümede yer alacaktır. 

 6. Domaniç , Simav- Şaphane grubundaki müsabakalar  14 Eylül 2019  , Merkez grubundaki ve Tavşanlı gruplarındaki   Müsabakalar  21 Eylül 2019 Gediz – Emet  grubundaki müsabakalar  28 Eylül 2019  tarihinde  ekte çıkartılan fikstüre göre oynatılacaktır. 

7.2019-2020 sezonu için Amatör Takımlardaki  Futbolcu Yaş Uygunluğuna göre  1989 ve daha büyük doğumlular yaşı büyük futbolcu 1997 ve daha küçük doğumlular ise yaşı küçük futbolcu statüsündedir. Büyükler kategorisi yerel ligi olan Süper Amatör, 1. Amatör, 2. Amatör ile Bölgesel Amatör Lig’de takımlarımız 1989 ve daha büyük doğumlu diledikleri kadar amatör futbolcuya lisans çıkartabilirler. Ancak, takımlar 18 kişilik müsabaka isim listesine 1989 ve daha büyük doğumlu en fazla 5 (beş) futbolcu ve 1997 ve daha küçük doğumlu en az 5 (beş) futbolcu yazabilirler. 2005 ve daha küçük doğumlu futbolcular Büyükler kategorilerinde oynayamazlar. BAL, Süper Amatör, 1. ve 2. Amatör Liglerde 18 kişilik müsabaka isim listesine yaşı büyük futbolcu 5’den fazla yazılırsa ve yaşı küçük futbolcu 5’den az yazılırsa takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilir. Müsabaka isim listesine yaşı küçük 5 futbolcudan 1 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde müsabaka isim listesine 17 kişi, 2 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde müsabaka isim listesine 16 kişi, 3 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde 15 kişi, 4 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde 14 kişi ve 5 yaşı küçük futbolcu yazılmaması halinde müsabaka isim listesine 13 kişi yazılacaktır 

8.
Kulüpler en az 1 (Bir) alt yapı kategorisinde katılmak zorundadırlar. 

9Takımlar Tüzüklerindeki Forma  renkleriyle  müsabakalara çıkacaktır, Amatör Takımlar formalarının üzerine Ay Yıldız koyamazlar ,  Bunlara  uymayan takımlar F.M.T. gereğince  İl Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilecektir. 

10.Takımlar müsabakalarda   1 den  99 ‘  a kadar  formayla oynatabileceklerdir.Kulüpler formalarının ön yüzüne forma reklamı alabilirler. 

11.Müsabakalar süresince her türlü istek ve dilekler dilekçe ile Tertip Komitesi Başkanlığına yapılacaktır.İtirazlar süresi içerisinde itiraz bedelinin yatırıldığını gösteren Banka dekontu ibra edilerek yapılacaktır. 

12. Cumartesi  ve Pazar günleri oynanamayan müsabakalar Çarşamba ve Perşembe günleri oynatılacaktır. 

13.Müsabakalar F.M.T.Hükümlerine göre oynatılacak olup galibiyete 3, Beraberliğe 1,Mağlubiyete 0 puan verilir.İş bu statü tasdik edildikten sonra yürürlüğe girer ve kulüplere tebliğ edilir.F.M.T.49/i maddesine göre Federasyon komite kararlarını iptal eder veya değiştirebilir.

 

2019 - 2020  SEZONU 1. AMATÖR KÜME  U 19 TAKIMLAR  STATÜSÜ 
 

     Karar Tarihi  : 05.09.2019            
     Karar No        : 01
 

  1.   Kulüp temsilcileriyle yapılan toplantıda Yılmaz YAMAN, İsmail CEYLAN , Yavuz TÜRÜYEN Tertip komitesi üyeliklerine seçilmişlerdir.

 
2.   2019- 2020 Sezonunda 1. Amatör küme  U 19 Takımlar  ligi müsabakaları Merkezde                      7  takımlı  iki   grupta  , Tavşanlı  grubunda  6  takımlı   bir  grupta , Simav  grubunda 8 takımlı bir  grupta , Gediz- Emet – Hisarcık  grubunda 4 takımlı  bir grup   olmak  üzere   toplam  6 grupta  32  takımla oynanacaktır.
 
3. Merkezdeki müsabakalar Merkez ve    sahalarında , Tavşanlı  grubundaki  müsabakalar  Tavşanlı  İlçe sahalarında  sahasında   Simav  grubundaki müsabakalar Simav  sahalarında   Gediz-Emet  Hisarcık grubundaki müsabakalar  Gediz – Hisarcık Emet   sahalarında deplasmanı olarak oynanacaktır.
 
  4. Müsabakalarda 01.01.2001 ve daha sonra doğmuş olan sporcular oynayabilecektir. 2005 ve daha küçük doğumlular oynayamaz.
 
  5.  Müsabakalar  2 x 45 dakika üzerinden Merkez , Tavşanlı v Gediz gruplarında Çitt devreli lig usulüne göre , Simav grubunda tek devreli lig usulüne göre oynanacaktır.
 
       6. Uzatma  süresi 2  X 15  dakika  uzatma süresinde sonuç alınamazsa seri penaltı atışları yapılır
 
7 .  Müsabakalar bütün gruplarda   21 Eylül. 2019   tarihinde    başlayacaktır.

 
8. Kulüpler düzenlenen lige katılmak ve katıldıkları ligleri tamamlamak zorundadırlar.   Katılmadıkları veya katıldıkları ligi tamamlamadıkları takdirde TFF’ye bildirilen, işlemlerde imza yetkisi olan yöneticiler ve kulüp başkanı İl Disiplin Kuruluna  sevkedilirler
 
9. Merkez gruplarında, Simav  ve  Tavşanlı grubunda ilk iki sırayı alan takımlar  Gediz – Emet  Hisarcık grubunda  birinci sırayı alan takımlar   İl birinciliği için  tek devreli lig usulü play-of oynayacaklardır. Play-of sonunda  İl Birincisi olan takım  Türkiye şampiyonasına  gitmek için grup  merkezi seçme hakkına sahip olur.   Türkiye şampiyonasında ilimizi 2 takım temsil edecektir.
 
10. Merkez gruplarında son  sırayı alan takımlar  bir alt kümeye tenzil olacaklardır.
 
11.Takımlar müsabakalarda   1 den  99 ‘  a kadar  formayla oynatabileceklerdir Takımlar Tüzüklerindeki Forma  renkleriyle  müsabakalara çıkacaktır. Buna uymayan takımlar F.M.T. gereğince  İl Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilecektir.Kulüpler formalarının ön yüzüne forma reklamı alabilirler.
 
12.  Müsabakalar süresince her türlü istek ve dilekler dilekçe ile Tertip Komitesi Başkanlığına yapılacaktır.İtirazlar süresi içerisinde itiraz bedelinin yatırıldığını gösteren Banka dekontu ile birlikte  yapılacaktır.
 
13. Müsabakalar F.M.T.Hükümlerine göre oynatılacak olup galibiyete 3, Beraberliğe 1,Mağlubiyete 0 puan verilir.İş bu statü tasdik edildikten sonra yürürlüğe girer ve kulüplere tebliğ edilir.F.M.T.49/ i maddesine göre Federasyon komite kararlarını iptal eder veya değiştirebilir.

 
 
 

2019 - 2020  SEZONU   U 14 TAKIMLAR  STATÜSÜ 


  Karar Tarihi  : 05.09.2019            
 Karar No        : 01
 
 

  1.   Kulüp temsilcileriyle yapılan toplantıda Yılmaz YAMAN,   İsmail CEYLAN , Yavuz TÜRÜYEN   Tertip komitesi üyeliklerine seçilmişlerdir.

 
2.   2019- 2020 Sezonunda  U 14 Takımlar  ligi müsabakaları Merkezde  16  takımlı  bir  grupta, Tavşanlıda 11 takımlı  bir grupta, Simavda  4 takımlı  bir grupta, Gediz- Emet grubunda  5 takımlı bir gurupta   olmak  üzere   toplam  4 grupta  36  takımla oynanacaktır.
 
3. Merkezdeki müsabakalar Merkez sahalarında  , Tavşanlıdaki müsabakalar Tavşanlı   sahalarında Simav grubundaki müsabakalar simav sahalarında Gediz – Emet grubundaki müsabakalar Gediz sahalarında       oynanacaktır.
 
  4. Müsabakalarda 2006, 2007, 2008 doğumlular oynayabilir. 2009 ve daha küçük doğumlular oynayamaz.
  
  5.  Müsabakalar  2 x 35 dakika üzerinde  Merkez ve  Tavşanlı gruplarında   tek devreli lig usulüne  usulüne göre  Simav  ve Gediz- Emet  grubunda çift devreli lig usulüne göre oynanacaktır.
 
        7. Uzatma  süresi yoktur direk penaltı atışları ile sonuç alınır.
 
         8 .  Müsabakalar   21 Eylül  2019    tarihlerinde    başlayacaktır.
 
 
9.Kulüpler düzenlenen lige katılmak ve katıldıkları ligleri tamamlamak zorundadırlar.   Katılmadıkları veya katıldıkları ligi tamamlamadıkları takdirde TFF’ye bildirilen, işlemlerde imza yetkisi olan yöneticiler ve kulüp başkanı İl Disiplin Kuruluna sevkedilirler.
 
 
10.   Merkez ve Tavşanlı  Gruplarında   ilk iki  sırayı alan takımlar Simav ve Gediz Emet  Grubunda  ilk birinci sırayı alan takım   İl birinciliği için  tek devreli lig usulü play-of oynayacaklardır. Play-of sonunda  İl Birincisi olan takım  Türkiye şampiyonasına  gitmek için grup  merkezi seçme hakkına sahip olur.   Türkiye şampiyonasında ilimizi 2 takım temsil edecektir.
 
 
11. Takımlar müsabakalarda   1 den  99 ‘  a kadar  formayla oynatabileceklerdir Takımlar Tüzüklerindeki Forma  renkleriyle  müsabakalara çıkacaktır. Buna uymayan takımlar F.M.T. gereğince  İl Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilecektir. Kulüp formalarının ön yüzüne reklam alabilirler.
 
12. Müsabakalar süresince her türlü istek ve dilekler dilekçe ile Tertip Komitesi Başkanlığına yapılacaktır.İtirazlar süresi içerisinde itiraz bedelinin yatırıldığını gösteren Banka dekontu ile birlikte  yapılacaktır.
 
13. Müsabakalar F.M.T.Hükümlerine göre oynatılacak olup galibiyete 3, Beraberliğe 1,Mağlubiyete 0 puan verilir.İş bu statü tasdik edildikten sonra yürürlüğe girer ve kulüplere tebliğ edilir.F.M.T.49/ i maddesine göre Federasyon komite kararlarını iptal eder veya değiştirebilir.
 

2019 - 2020  SEZONU   U 12 TAKIMLAR  STATÜSÜ 

Karar Tarihi  : 05.09.2019             
Karar No       :01
 
 

  1.   Kulüp temsilcileriyle yapılan toplantıda Yılmaz YAMAN,  Yavuz TÜRÜYEN,  İsmail CEYLAN     Tertip komitesi üyeliklerine seçilmişlerdir.
 
2.   2019- 2020 Sezonunda   U 12 Takımlar  ligi müsabakaları Merkezde  16 takımlı   1  grupta ,   Tavşanlıda  13 takımlı  1   grupta  Gediz- de  4 takımlı 1 grupta , Simav da 4 takımlı 1 grupta   olmak üzere  4 grupta toplam 37 takımla oynanacaktır.
 
3. Merkezdeki müsabakalar Merkez sahalarında Gediz, Simav  ve  Tavşanlıdaki müsabakalar İlçe sahalarında   oynanacaktır.
 
  4. Müsabakalarda 2008 – 2009  ve 2010   doğumlu olan Futbolcular  oynayabilecektir.
 
  5.  Müsabakalar  2 x 25 dakika üzerinden  Simav  ve Gediz gruplarında  çift devreli lig usulüne göre Merkez ve  Tavşanlı grubunda tek devreli lig usulüne göre  oynanacak
 
 
  6.  Devre arası 10 dakikadır.
 
  7 .  Müsabakalar 14 Eylül  2019  tarihinde   başlayacaktır.
 
 8. Müsabakalarda oyuncu sayısı 8 ( 7 + 1 )  yedek oyuncu sayısı  6 ( 5 + 1 )  oyuncu  olup 2. devre başladıktan sonra  en fazla 3 oyuncu değiştirme  hakkı ile sınırlıdır.
 
9.Uzatma süresi yoktur direk penaltı atışları ile sonuç alınır.
 
10.  Kale ölçüsü : 2m.x5 m.
       Ceza Alanı  : 12m.x29m.
       Baraj           : 7m.
       Penaltı         : 9m.
      Top               : 4 numara
 
11.  U 12 kategorisinde bir takım 7 (yedi) futbolcudan daha az bir kadro ile müsabakaya başlayamaz. Müsabakanın ilan edildiği sahaya belirlenen saatte 7 (yedi) kişiden az bir kadro ile çıkmak ya da müsabaka esnasında herhangi bir sebeple takımın sahadaki futbolcu sayısının 6 (altı) kişiye inmesi durumunda müsabakaya devam edilmez. Böyle bir durumda takım hükmen yenik sayılır.
   
12.  U  12  Katagorisin de ofsayt kuralı uygulanır Yedek kulübesinde yer alan Teknik adam ve Yöneticinin  taç çizgisinden talimat vermesine izin verilmez.
 
  1.  Bu yaş Kategorisinde Türkiye şampiyonası yapılmayacaktır. 

 
14 .Takımlar müsabakalarda   1 den  99 ‘  a kadar  formayla oynatabileceklerdir Takımlar Tüzüklerindeki Forma  renkleriyle  müsabakalara çıkacaktır. Buna uymayan takımlar F.M.T. gereğince  İl Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilecektir.
 
15. Müsabakalar süresince her türlü istek ve dilekler dilekçe ile Tertip Komitesi Başkanlığına yapılacaktır.İtirazlar süresi içerisinde itiraz bedelinin yatırıldığını gösteren Banka dekontu ile birlikte  yapılacaktır.
 
16. Müsabakalar F.M.T.Hükümlerine göre oynatılacak olup galibiyete 3, Beraberliğe 1,Mağlubiyete 0 puan verilir.İş bu statü tasdik edildikten sonra yürürlüğe girer ve kulüplere tebliğ edilir.F.M.T.49/ i maddesine göre Federasyon komite kararlarını iptal eder veya değiştirebilir.
 

2019 - 2020  SEZONU   U 11 TAKIMLAR  STATÜSÜ 

Karar Tarihi  : 05.09.2019             
Karar No       :01
 
 

  1.   Kulüp temsilcileriyle yapılan toplantıda Yılmaz YAMAN,  Yavuz TÜRÜYEN, İsmail CEYLAN    Tertip komitesi üyeliklerine seçilmişlerdir.
 
2.   2019- 2020 Sezonunda  U 11 Takımlar  ligi müsabakaları Merkezde 12 takımlı   1  grupta, Tavşanlıda  9 takımlı  1   grupta, Gediz- Emet grubunda   4 takımlı 1 grupta, Simav grubunda               4 takımlı 1 grupta   olmak üzere  4  grupta toplam  29  takımla oynanacaktır.
 
3. Merkezdeki müsabakalar Merkez sahalarında ,Tavşanlı, Gediz,  Simav daki   müsabakalar İlçe sahalarında   oynanacaktır.
 
  4. Müsabakalarda 2009 – 2010  doğmuş olan futbolcular  oynayabilecektir.
 
  5.  Müsabakalar  2 x 25 dakika üzerinden Gediz , Emet , ve Simav  gruplarında  çift devreli lig usulüne göre, Merkez ve  Tavşanlı grubunda tek devreli lig usulüne göre  oynanacaktır.
 
  6.  Devre arası 10 dakikadır.
 
  7 .  Müsabakalar  14 Eylül   2019  tarihinde   başlayacaktır.
 

 8. Müsabakalarda oyuncu sayısı 8 ( 7 + 1 )  yedek oyuncu sayısı  6 ( 5 + 1 )  oyuncu  olup 2. devre başladıktan sonra  en fazla 3 oyuncu değiştirme  hakkı ile sınırlıdır.
 
9.Uzatma süresi yoktur direk penaltı atışları ile sonuç alınır.
 
10.  Kale ölçüsü : 2m.x5 m.
       Ceza Alanı  : 12m.x29m.
       Baraj           : 7m.
       Penaltı         : 9m.
      Top               : 4 numara
 
11.  U 11 kategorisinde bir takım 7 (yedi) futbolcudan daha az bir kadro ile müsabakaya başlayamaz. Müsabakanın ilan edildiği sahaya belirlenen saatte 7 (yedi) kişiden az bir kadro ile çıkmak ya da müsabaka esnasında herhangi bir sebeple takımın sahadaki futbolcu sayısının 6 (altı) kişiye inmesi durumunda müsabakaya devam edilmez. Böyle bir durumda takım hükmen yenik sayılır.
   
12.  U  11  Katagorisin de ofsayt kuralı uygulanır Yedek kulübesinde yer alan Teknik adam veya Yöneticisinin  taç çizgisinden talimat vermesine izin verilmez.
 
  1.  Bu yaş Kategorisinde Türkiye şampiyonası yapılmayacaktır. 

 
14 .Takımlar müsabakalarda   1 den  99 ‘  a kadar  formayla oynatabileceklerdir Takımlar Tüzüklerindeki Forma  renkleriyle  müsabakalara çıkacaktır. Buna uymayan takımlar F.M.T. gereğince  İl Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilecektir.
 
15. Müsabakalar süresince her türlü istek ve dilekler dilekçe ile Tertip Komitesi Başkanlığına yapılacaktır.İtirazlar süresi içerisinde itiraz bedelinin yatırıldığını gösteren Banka dekontu ile birlikte  yapılacaktır.
 
16. Müsabakalar F.M.T.Hükümlerine göre oynatılacak olup galibiyete 3, Beraberliğe 1,Mağlubiyete 0 puan verilir.İş bu statü tasdik edildikten sonra yürürlüğe girer ve kulüplere tebliğ edilir.F.M.T.49/ i maddesine göre Federasyon komite kararlarını iptal eder veya değiştirebilir.