2017 / 2018 sezonu statüleri acıklandı

ÖNEMLİ NOT  : İLİMİZDE OYNANAN MÜSABAKALARIN STATÜLERİ ALT ALTA SIRALANMIŞTIR   


 
  2017 - 2018  SEZONU  SÜPER AMATÖR KÜME STATÜSÜ 


 Futbol Tertip Komitesinin 2017 – 2018 futbol sezonu Süper Amatör  lig  müsabakaları ile ilgili kararları aşağıya çıkarılmıştır.
       Bilgi ve gereğini arz  ederim.
 
 
                                                                                                                Murat CENGİZ
                                                                                                      Kütahya A.S.K.F.  Başkanı
Karar Tarihi  :   15.08.2017            

Karar No        :   01

 
 
 1.  Kulüp temsilcileriyle yapılan toplantıda  Osman ERDOĞAN, Osman KAYA, Mücahit ÖZEN  Tertip Komitesi  üyeliklerine seçilmişlerdir
 
 1. 2017-2018 Sezonunda Süper Amatör  Ligde   müsabakalar  13 takımlı deplasmanlı olarak Merkez  sahaları,  Tavşanlı – Emet ve Simav  sahalarında çift devreli lig usulüne göre  oynatılacaktır.
 
 1. Müsabakalar sonunda  Bal  Statüsüne göre  2018 – 2019  sezonunda Bal ‘da yer alacak takımlar belirlenecektir.
 
 1. Müsabakalar sonunda  son  iki  sırayı alan takımlar 1. Amatör kümeye tenzil  edileceklerdir.
 
 1. Müsabakalar  01  Ekim   2017  tarihlerinde ekte çıkartılan fikstüre göre başlatılacaktır.
 
 1. 2017-2018 sezonu için Amatör işler kurulunun belirlediği şekilde 1988  ve daha önce doğumlu sporcular  yaşı büyük statüsüne girmektedir. Takımlarımız  1988  ve   yaşı daha  büyük  doğumlu diledikleri  kadar   amatör futbolcuya lisans çıkartabilirler. Ancak 18 kişilik müsabaka  listesinde 1988 ve  yaşı daha büyük   doğumlu  en fazla            5   ( Beş ) amatör futbolcu yer alabilecektir. 1989 ve daha küçük doğumlu futbolcular yaşı büyük statüsüne girmez.18 kişilik esame listesine 1998 , 1999, 2000, 2001ve 2002 arası doğumlu 2 kişi yazılmak zorundadır.
 
 
 
 
 
 
 1. 18 kişilik müsabaka isim listesine yaşı büyük futbolcu 5’den fazla yazılırsa takım  hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilir. 18 kişilik müsabaka isim listesine yaşı 1998 ve 2002  yaş arası futbolcu 2’den az yazılırsa takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilir. 1 yaşı küçük futbolcu yazılamadığı takdirde müsabaka isim listesi 17 kişi ile sınırlı olup ,listeye en az bir yaşı küçük futbolcu yazılması ve mutlaka oynatılması gerekmektedir.Takım sahaya 9 kişi ile çıksa bile esame listesine mutlaka bir yaşı küçük futbolcu yazılacak ve oynatılacaktır.
 
 1. Kulüpler en az 2 (iki) alt yapı kategorisinde katılmak zorundadırlar.
 
 1.  Takımlar Tüzüklerindeki Forma  renkleriyle  müsabakalara çıkacaktır. Buna uymayan takımlar F.M.T. gereğince  İl Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilecektir.
 
 1. Müsabakalar süresince her türlü istek ve dilekler dilekçe ile Tertip Komitesi Başkanlığına yapılacaktır.İtirazlar süresi içerisinde itiraz bedelinin yatırıldığını gösteren Banka dekontu ile birlikte  yapılacaktır.
.
 1. Takımlarımız  müsabakalarla ilgili istek ve  dilekçelerini en geç Perşembe günü  mesai bitimine kadar tertip kuruluna bildireceklerdir
 
 1.  Müsabakalarda   1 den  99 ‘  a kadar  formayla oynatabileceklerdir.Kulüpler formalarının ön yüzüne forma reklamı alabilirler.
 
 1. Cumartesi  ve Pazar günleri oynanamayan müsabakalar Çarşamba ve Perşembe günleri oynatılacaktır.
 
 1. Müsabakalar F.M.T.Hükümlerine göre oynatılacak olup galibiyete 3, Beraberliğe 1, Mağlubiyete 0 puan verilir. İş bu statü tasdik edildikten sonra yürürlüğe girer ve kulüplere tebliğ edilir. F.M.T. 49/i maddesine göre Federasyon komite kararlarını iptal eder veya değiştirebilir.

 
                     Statü ve Fikstürün tasdiki arz olunur.
 
 
 
 
 
                       Kerim ŞENTÜRK          Ramazan ARSLANDAŞ               Mücahit ÖZEN
                    İl Temsilcisi                              Üye                                                Üye                                                                    
                                  İmza                                    imza                                              İmza          
                                           
 
 
 
 
 
                          Saffet ÖZÇAM                      Osman ERDOĞAN                      Osman KAYA
                                     Üye                                             Üye                                           Üye                                    
                                    İmza                                            İmza                                         İmza         

 

2017 - 2018  SEZONU  1.  AMATÖR KÜME STATÜSÜ 


       Futbol Tertip Komitesinin 2017– 2018 futbol sezonu 1. Amatör küme  müsabakaları ile ilgili kararları aşağıya çıkarılmıştır.
       Bilgi ve gereğini rica ederim        
                                                                                                     
 
                  Murat CENGİZ
                                                                                                      Kütahya A.S.K.F.  Başkanı
    Karar Tarihi  : 15 . 08 .2017             
Karar No         : 01
 
 

 1. Kulüp temsilcileriyle yapılan toplantıda Ahmet SAYGIN, Yusuf YUTAZ, Kerim SARA Tertip Komitesi  üyeliklerine seçilmişlerdir
 
 1. 2017-2018 Sezonunda müsabakalar  Merkez ve Tavşanlı- Domaniç grubunda 6  takımlı  iki grupta , Emet- Gediz- Eski Gediz- Hisarcık- grubunda 6 takımlı bir grupta , Simav- Şaphane – Pazarlar grubunda 7 takımlı bir grupta toplam 37 takımla 6 grupta  oynanacaktır.
 
 1. Merkezdeki müsabakalar merkez sahalarında - Alayunt - Dumlupınar - Çavdarhisar    ile müsabakası olan takımlar bu takımların sahalarına  deplasman yapacaklardır . Gediz -  Emet  - Eski Gediz  - Hisarcık   grubunda     Müsabakalar  Gediz –  Emet  - Eski Gediz -  Hisarcık  sahalarında  , Tavşanlı – Domaniç -   grubundaki müsabakalar  Tavşanlı  ve Domaniç   sahalarında  Simav  grubu müsabakaları Simav – Pazarlar ve Şaphane  sahasında deplasmanlı  oynanacaktır.
 
 1.  Merkez  ve Tavşanlı- Domaniç gruplarında  çift devreli lig usulüne göre oynanacak müsabakalar sonunda gruplarında birinci sırayı alan  takımlar  direk olarak Süper Amatör Kümeye Terfi için  yapılacak olan play-of müsabakalarına katılacaktır. Bu grup merkezlerinde  gruplarında ikinci ve üçüncü sırayı alan takımlar tek devreli lig usulüne göre  Kütahya merkez ve Tavşanlı merkezde yapılacak olan play-of  grup müsabakaları  sonun da birinci sırayı alan takım ( 2 takım ) Süper Amatör Kümeye Terfi için  yapılacak olan play-of müsabakalarına katılacaktır,
 
Simav- Şaphane – Pazarlar ve Gediz – Emet – Eski Gediz- Hisarcık gruplarında çift devreli lig usulüne göre oynanacak müsabakalar sonunda  gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar  Süper Amatör Kümeye Terfi için  yapılacak olan play-of müsabakalarına katılacaktır
 
Play-of müsabakaları 10 takımla belirlenecek grup merkezlerinde  tek devreli lig usulüne göre oynanacak müsabalar sonunda  ilk dört  ( 4 ) sırayı alan takım Süper Amatör  kümeye terfi edecektir.
 
 
 1.  Klasman Müsabakaları  sonunda  tüm gruplarda son    sırayı alan takım   2. Amatör Kümeye  tenzil olacaklardır.
  
 1.  Bütün müsabakalar 09 Eylül 2017 tarihinde  ekte çıkartılan fikstüre göre oynatılacaktır.
 
 1. 2017-2018 sezonu için Amatör işler kurulunun belirlediği şekilde 1988  ve daha önce doğumlu sporcular  yaşı büyük statüsüne girmektedir. Takımlarımız  1988  ve   yaşı daha  büyük  doğumlu diledikleri  kadar   amatör futbolcuya lisans çıkartabilirler. Ancak 18 kişilik müsabaka  listesinde 1988 ve  yaşı daha büyük   doğumlu  en fazla 5   ( Beş ) amatör futbolcu yer alabilecektir. 1989 ve daha küçük doğumlu futbolcular yaşı büyük statüsüne girmez.18 Kişilik esame listesine 1998, 1999, 2000, 2001 ve 2002  arası  doğumlu 2 kişi yazılmak zorundadır.
 
 1.  18 kişilik müsabaka isim listesine yaşı büyük futbolcu 5’den fazla yazılırsa takım  hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilir. 18 kişilik müsabaka isim listesine yaşı 1998 ve 2002  yaş arası  futbolcu 2’den az yazılırsa takım hakkında hükmen mağlubiyet kararı verilir. 1 yaşı küçük futbolcu yazılamadığı takdirde müsabaka isim listesi 17 kişi ile sınırlı olup ,listeye en az bir yaşı küçük futbolcu yazılması ve mutlaka oynatılması gerekmektedir. Takım sahaya 9 kişi ile çıksa bile esame listesine mutlaka bir yaşı küçük futbolcu yazılacak ve oynatılacaktır.
 
 1. Kulüpler en az 1 (Bir) alt yapı kategorisinde katılmak zorundadırlar.
 
 1. 2018 – 2019 sezonunda Emet- Hisarcık İlçelerindeki takımlar gerekli şartları oluştururlarsa bu iki İlçe takımlarından  grup oluşturulacaktır.
 
 1. Takımlar Tüzüklerindeki Forma  renkleriyle  müsabakalara çıkacaktır. Buna uymayan takımlar F.M.T. gereğince  İl Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilecektir.
 
 1. Takımlar müsabakalarda   1 den  99 ‘  a kadar  formayla oynatabileceklerdir.Kulüpler formalarının ön yüzüne forma reklamı alabilirler.
 
 1. Müsabakalar süresince her türlü istek ve dilekler dilekçe ile Tertip Komitesi Başkanlığına yapılacaktır.İtirazlar süresi içerisinde itiraz bedelinin yatırıldığını gösteren Banka dekontu ibra edilerek yapılacaktır.
 
 1.  Cumartesi  ve Pazar günleri oynanamayan müsabakalar Çarşamba ve Perşembe günleri oynatılacaktır.
 
 1. Müsabakalar F.M.T.Hükümlerine göre oynatılacak olup galibiyete 3, Beraberliğe 1,Mağlubiyete 0 puan verilir.İş bu statü tasdik edildikten sonra yürürlüğe girer ve kulüplere tebliğ edilir.F.M.T.49/i maddesine göre Federasyon komite kararlarını iptal eder veya değiştirebilir.

 
        Statü ve Fikstürün tasdiki arz olunur.  
 
 
            Kerim ŞENTÜRK                    Ramazan ARSLANDAŞ                                 Ahmet SAYGIN
             İl Temsilcisi                                                Üye                                                                  Üye
                        İmza                                            imza                                                                   İmza
                     
                           
         Saffet ÖZÇAM                              Yusuf   YUTAZ                                                 Kerim SARA            
                       Üye                                                     Üye                                                                     Üye                                         
                    İmza                                                  İmza                                                                  İmza                                       
                                               


 

2017 - 2018  SEZONU 1. AMATÖR KÜME  U 19 TAKIMLAR  STATÜSÜ 
 

      Futbol Tertip Komitesinin 2017 – 2018 futbol sezonu  1. Amatör küme  U-19  takımlar  müsabakaları ile ilgili kararları aşağıya çıkarılmıştır.
       Bilgi ve gereğini rica ederim.
 
 
                                                                                                       Murat CENGİZ
                                                                                                 Kütahya  ASKF Başkanı
 
 
Karar Tarihi  : 15.08.2017             
Karar No        : 01
 
 

 1.   Kulüp temsilcileriyle yapılan toplantıda Yılmaz YAMAN, İsmail CEYLAN , Yavuz TÜRÜYEN Tertip komitesi üyeliklerine seçilmişlerdir.

 
2.   2017- 2018 Sezonunda 1. Amatör küme  U 19 Takımlar  ligi müsabakaları Merkezde                      7  takımlı  Bir grup, 6 takımlı bir  grupta  , Tavşanlı  grubunda 14 takımlı  1 grupta , Simav  grubunda 7 takımlı bir  grupta ,  olmak  üzere   toplam  4 grupta  34  takımla oynanacaktır.
 
3. Merkezdeki müsabakalar Merkez , Aslanapa, Alayunt ve Altıntaş   sahalarında , Tavşanlı  grubundaki  müsabakalar  Tavşanlı  İlçe sahalarında  sahasında   Simav  grubundaki müsabakalar Simav     sahalarında    oynanacaktır.
 
  4. Müsabakalarda 01.01.1999 ve daha sonra doğmuş olan sporcular oynayabilecektir. 2003 ve daha küçük doğumlular oynayamaz.
 
  5.  Müsabakalar  2 x 45 dakika üzerinden  Merkez ve Simav gruplarında çift devreli lig  Usulüne   göre ,Tavşanlı grubunda Tek devreli lig üsulüne göre  oynanacaktır.
 
       6. Uzatma  süresi 2  X 15  dakika  uzatma süresinde sonuç alınamazsa seri penaltı atışları yapılır
 
7 .  Müsabakalar bütün gruplarda   09 Eylül. 2017   tarihinde    başlayacaktır.
 
 
 
 
 
 
8. Kulüpler düzenlenen lige katılmak ve katıldıkları ligleri tamamlamak zorundadırlar.   Katılmadıkları veya katıldıkları ligi tamamlamadıkları takdirde TFF’ye bildirilen, işlemlerde imza yetkisi olan yöneticiler ve kulüp başkanı İl Disiplin Kuruluna  sevkedilirler
 
9. Merkez gruplarında ve Simav grubunda  birinci sırayı alan takımlar Tavşanlı grubunda ilk iki sırayı alan takım   İl birinciliği için  tek devreli lig usulü play-of oynayacaklardır. Play-of sonunda  İl Birincisi olan takım  Türkiye şampiyonasına  gitmek için grup  merkezi seçme hakkına sahip olur.   Türkiye şampiyonasında ilimizi 2 takım temsil edecektir. 
 
10. Merkez gruplarında son  sırayı alan takımlar  bir alt kümeye tenzil olacaklardır.
 
11.Takımlar müsabakalarda   1 den  99 ‘  a kadar  formayla oynatabileceklerdir Takımlar Tüzüklerindeki Forma  renkleriyle  müsabakalara çıkacaktır. Buna uymayan takımlar F.M.T. gereğince  İl Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilecektir.Kulüpler formalarının ön yüzüne forma reklamı alabilirler.
 
12.  Müsabakalar süresince her türlü istek ve dilekler dilekçe ile Tertip Komitesi Başkanlığına yapılacaktır.İtirazlar süresi içerisinde itiraz bedelinin yatırıldığını gösteren Banka dekontu ile birlikte  yapılacaktır.
 
13. Müsabakalar F.M.T.Hükümlerine göre oynatılacak olup galibiyete 3, Beraberliğe 1,Mağlubiyete 0 puan verilir.İş bu statü tasdik edildikten sonra yürürlüğe girer ve kulüplere tebliğ edilir.F.M.T.49/ i maddesine göre Federasyon komite kararlarını iptal eder veya değiştirebilir.
 
         Statü ve Fikstürün tasdiki arz olunur. 
 
 
 
 
   Kerim ŞENTÜRK                Ramazan ARSLANDAŞ                          İsmail CEYLAN                  
    İl Temsilcisi                                   Üye                                                             Üye                                
          İmza                                       İmza                                                            İmza                            
 
 
 
 
Saffet ÖZÇAM                              Yılmaz YAMAN                               Yavuz TÜRÜYEN    
              Üye                                                     Üye                                                       Üye                                                              
              İmza                                                 İmza                                                      İmza                                                              
 

2017 - 2018  SEZONU   U 14 TAKIMLAR  STATÜSÜ 


       Futbol Tertip Komitesinin 2017 – 2018 futbol sezonu  U-14  takımlar  müsabakaları ile ilgili kararları aşağıya çıkarılmıştır.
       Bilgi ve gereğini rica ederim.
 
 
                                                                                                                      Murat CENGİZ
                                                                                                              Kütahya  ASKF Başkanı
 
 
Karar Tarihi  : 15.08.2017             
Karar No        : 01
 
 

 1.   Kulüp temsilcileriyle yapılan toplantıda Yılmaz YAMAN,   İsmail CEYLAN , Yavuz TÜRÜYEN   Tertip komitesi üyeliklerine seçilmişlerdir.

 
2.   2017- 2018 Sezonunda  U 14 Takımlar  ligi müsabakaları Merkezde 8  takımlı  iki  grupta, Tavşanlıda  8 takımlı  bir grupta olmak  üzere   toplam  3 grupta  24  takımla oynanacaktır.
 
3. Merkezdeki müsabakalar Merkez sahalarında  , Tavşanlıdaki müsabakalar Tavşanlı   sahalarında     oynanacaktır.
 
  4. Müsabakalarda 2004, 2005, 2016 doğumlular oynayabilir. 2007 ve daha küçük doğumlular oynayamaz.
  
  5. Bu kategoride oynayabilecek olan 2004 ,2005 ve 2006 doğumlu sporcular (U 17 ve  büyüklerde) oynayamazlar.
 
  6.  Müsabakalar  2 x 35 dakika üzerinde   tek devreli lig usulüne  usulüne göre oynanacak
 
        7. Uzatma  süresi yoktur direk penaltı atışları ile sonuç alınır.
 
         8 .  Müsabakalar   09  Eylül  2017   tarihlerinde    başlayacaktır.
 
 
 
 
 
9.Kulüpler düzenlenen lige katılmak ve katıldıkları ligleri tamamlamak zorundadırlar.   Katılmadıkları veya katıldıkları ligi tamamlamadıkları takdirde TFF’ye bildirilen, işlemlerde imza yetkisi olan yöneticiler ve kulüp başkanı İl Disiplin Kuruluna sevkedilirler.
 
 
10.   Gruplarında   ilk iki  sırayı alan takımlar  İl birinciliği için  tek devreli lig usulü play-of oynayacaklardır. Play-of sonunda  İl Birincisi olan takım  Türkiye şampiyonasına  gitmek için grup  merkezi seçme hakkına sahip olur.   Türkiye şampiyonasında ilimizi 2 takım temsil edecektir.
 
 
11. Takımlar müsabakalarda   1 den  99 ‘  a kadar  formayla oynatabileceklerdir Takımlar Tüzüklerindeki Forma  renkleriyle  müsabakalara çıkacaktır. Buna uymayan takımlar F.M.T. gereğince  İl Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilecektir. Kulüp formalarının ön yüzüne reklam alabilirler.
 
12. Müsabakalar süresince her türlü istek ve dilekler dilekçe ile Tertip Komitesi Başkanlığına yapılacaktır.İtirazlar süresi içerisinde itiraz bedelinin yatırıldığını gösteren Banka dekontu ile birlikte  yapılacaktır.
 
13. Müsabakalar F.M.T.Hükümlerine göre oynatılacak olup galibiyete 3, Beraberliğe 1,Mağlubiyete 0 puan verilir.İş bu statü tasdik edildikten sonra yürürlüğe girer ve kulüplere tebliğ edilir.F.M.T.49/ i maddesine göre Federasyon komite kararlarını iptal eder veya değiştirebilir.
 
         Statü ve Fikstürün tasdiki arz olunur.
 
 
 
 
 
        Kerim ŞENTÜRK                    Ramazan ARSLANDAŞ              İsmail CEYLAN                      
     İl Temsilcisi                                         Üye                                                   Üye                                
          İmza                                                İmza                                                 İmza                             
 
 
 
 
 
          Saffet ÖZÇAM                      Yılmaz YAMAN                                       Yavuz TÜRÜYEN                               
                           Üye                                    Üye                                                                 Üye                                                                                                              
                           İmza                                  İmza                                                               İmza                             
 
   

Toplam Okuma: 1641