2018-2019 Sezonu değerlendirilmesi

KÜTAHYA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU
2018 / 2019 SEZONU FAALİYET BÜLTENİ
 
2018 / 2019  Sezonu itibariyle  yerel liglerin organizasyonunu başarıyla tamamlanmış  toplamda 2050  futbol  müsabakası  oynatılarak  Ülkemizde nüfusa oranla en fazla müsabaka oynatan  ilk beş ilin arasında yer almıştır. Ayrıca Federasyon Başkanımızın Türkiye Futbol  Federasyonunun  Amatör işler Kurulunda  görev yapması nedeniyle   Yerel Organizasyonlarımızın dışında  çeşitli yaş gruplarında Ulusal bazda 19 Amatör Futbol Organizasyonu düzenlenerek hem ilimizin tanınmasında hem de ilimizin başta konaklama olmak üzere  ( En az  iki gün en fazla beş gün ) bir çok farklı  esnaflarımıza ciddi katkı  sağlamıştır.

 Bu 19  futbol organizasyonda  23 ilden 112 futbol takımını ağırlamış  5200  sporcu , yönetici ve antrenör konaklamış ayrıca müsabakalar için ilimize gelen Taraftarlar ve veliler sayı olarak bu hesaba katılmamıştır.

Tüm bu yukarıda belirttiğimiz organizasyonlarımız sadece futbol branşlarında yapılmış olup diğer branşlar ve salon sporlarında ilimiz de  toplam 19 branş da 22  Ulusal ve Uluslar  arası organizasyon yapılabilmiştir.  Bu 22 organizasyonda  3849 katılımcı ilimize gelmiştir.

Bütün bu verilerin ışığında ancak bir büyük  fuar yada   Turizm organizasyonlarıyla gerçekleştirilebilecek çoklukta katılımcı Federasyonumuz maharetiyle ilimize getirilmiş her hangi bir kamu kurumu , vakıf , birlikfon veya Sivil toplum kuruluşlarından maddi yardım almamıştır.  
 
Federasyonumuzun kendi çabaları ve gayretleriyle gerçekleştirilmesinde tesislerin hazırlanmasında  Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeline, müsabakaların olaysız tamamlanmasında Emniyet ve Jandarma birimlerimize , sporcularımızın tedavilerinde  Sağlık Müdürlüğümüzün ilgili birimlerine  Müsabakalarımızı yöneten Faal Futbol Hakemleri  ve gözlemcileri derneği ve İl hakem kuruluna , müsabakalarda görev yapan Saha Komiserleri derneğine  bu organizasyonların sorunsuz tamamlanmasındaki katkılarından dolayı teşekkür eder kamu oyuna saygılarla arz ederiz.
      KÜTAHYA AMATÖR SPOR KULÜPLERİ FEDERASYONU 
         YÖNETİM KURULU 
 

Toplam Okuma: 1679