30 Ağusrtos zafer bayramı mesajı

Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın başkomutanlığındaki ordularımızla kazandığımız, Cumhuriyete hayat veren Kurtuluş Savaşı’nın tacı, büyük zaferinin . yıl dönümünü kutlamanın mutluluğu ve gurunu yaşıyoruz.

26 Ağustos’ta Büyük Taarruz’la başlayan ve 30 Ağustos 1922’de Başkomutan Meydan Muharebesi ile zaferle taçlanan Kurtuluş Savaşı’mız yalnızca bizlere değil, dünyadaki tüm mazlum milletlere cesaret vermiş, ışık olmuş, yol göstermiştir. 

30 Ağustos Zaferi ile aziz milletimiz, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiş ve bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini bütün dünyaya göstermiştir. 

Bugün böylesi şanlı bir tarihin mirasçıları olan bizlere düşen en önemli görev;  geçmişimizden aldığımız güç ve cesaretle geleceğimize bakmak, birlik ve beraberliğimizden ödün vermeden Cumhuriyetimizi korumak ve ülkemizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün hedef gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır.

Bu vesileyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, rahmetle yâd ediyor; tüm Kütahyalı hemşehrilerimin Zafer Haftası’nı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyoruz.

KÜTAHYA ASKF YÖNETİM KURULU 
  

Toplam Okuma: 247