ASKF’DEN GAZETECİLER CEMİYETİNE ZİYARET

Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz ve Yönetim Kurulu, Kütahya Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.

 
Kısa süre önce genel kurul sürecini tamamlayan Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Yönetim Kurulu, Kütahya Gazeteciler Cemiyetini konağında ziyaret etti. Ziyarette Federasyonun faaliyetlerinden ve projelerinden bahseden ASKF Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cengiz, Kütahya’nın amatör spor kulüpleri anlamında ilk sıralarda olduğunu belirtti. Kütahya’da 26 bin lisanslı sporcu olduğunu söyleyen Cengiz, “Türkiye’de oynanan müsabakalar sıralamasında ilk 10’dayız. Amacımız yarışmacı niteliğinden ziyade spor yaptırmak. Kütahya’ya bu sene 12 organizasyon aldık. 70 tane kulüp ile 2 bin 900 futbolcu geldi. Müsabakalar son bulduğunda, katılımcılara Kütahya’yı gezdirip buraya özgü hediyeler vererek, ilimizin tanıtımına da katkı sağlıyoruz” dedi.


‘TESİS VE SAHA SIKINTIMIZ VAR’


ASKF olarak sadece müsabakaların oynatılması noktasında çalışmalarının olmadığını söyleyen Cengiz, Kütahya’ya tesis kazandırabilmek içinde çok fazla emek harcadıklarını belirterek, “Kütahya il merkezinde 68’e 105 metre ebatında hiç saha yok. İlçelerimizin çoğunda bu sahalarımız mevcut. Konuyla ilgili milletvekillerimiz yoluyla Ankara’da bir çok kez girişimde bulunduk. Kütahya’nın spor kompleksine ihtiyaç var dedik ve projelerimizi sunduk. 2012 yılında Kırgıllı’da 17 bin 500 kişilik stadyum, 2 tane sentetik saha, 5 bin ve 500 kişilik spor salonu, yürüyüş parkurları ve tenis kortlarını içeren bir projemizi milletvekillerimize, valimize, belediye başkanımıza sunduk. Maalesef Kütahya’da spor konusunda işler çok yavaş ilerliyor” diye konuştu.


‘YARIN GEÇ OLABİLİR’


Tesis konusunda il merkezinde, acilen Asım Alkış ve 30 Ağustos sahalarının halılarının değişmesi gerektiğine dikkat çeken Cengiz, “Sakatlıklar hat safhada. Çünkü sahada sporcular için gereken esneme payı yok. Spor Bakanlığından bakım için gelen ekipler, sahaların ölü olduğunu söyledi. 30 Ağustos’a bakım bile yapmadılar. Yarın geç olabilir” dedi.


‘GENÇLERİ SPORA TEŞVİK ETMELİYİZ’


Uyuşturucu bağımlısı kişiler hakkında konuşan ASKF Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Okçu, gençlerin spora yönlendirilmesi gerektiğini söyledi. Okçu, “Gençlerimizin topluma daha faydalı olabilmeleri için, madde bağımlılığının önüne geçmeliyiz. Spor kulüplerimize bu konuda önemli bir görev düşüyor. Gençlerimizi madde bağımlılığına yönelmemeleri için spora teşvik ederek, bu durumların önüne geçiyoruz.” ifadelerini kullandı.


‘AMATÖR DEMEKBİR RUH DEMEK’


Amatör spor kulüpleri ile yerel gazeteciliğin birbirine benzer noktaları olduğunu söyleyen Kütahya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Erkan Sağlam, “Amatör demek bir ruh demek. Bizlerde mesleğe başladığımız ilk günkü aşkla çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Gazeteciler Cemiyeti olarak güzel işlere imza attığımıza inanıyorum. Amacımız birlik beraberliği sağlayıp, yapacağımız etkinliklerle basınımızın daha ileriye gitmesini sağlamak. Eğer birlik olursak başaramayacağımız bir şeyin olamayacağı kanaatindeyiz. Yönetimim adına ziyaretinizden dolayı teşekkür ederim.” diye konuştu.

 

 

 

Toplam Okuma: 700