Amatör Spor hafta Başladı ( Haberin devamı için tıkla

Her yıl geleneksel olarak Spor Genel Müdürlüğü ile birlikte ortaklaşa düzenlediğimiz Amatör Spor Haftası bu yıl 09 -15 Ekim 2017 tarihleri arasında illerimizde ASKF’lerle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri birlikte düzenleyecektir.

 

Amatör Spor Haftası, hazırlanan programlar doğrultusunda faaliyetlerde yer alacak tüm grupların ve o ildeki milli sporcu, antrenör, hakem ve engelli sporcularımızın da katılımlarıyla önceden belirlenmiş güzergah boyunca kortej eşliğinde yürünerek kent genelinde amatör spor haftası farkındalığının sağlanması ile başlatılacaktır.

Açılış programı, konuşmalar ve yerel sanatçıların vereceği konserlerle zenginleştirilerek etkinlik alanlarında spor aktivitelerinin de tanıtımı yapılacaktır.
Amatör Spor Haftası için düzenlenen yarışmalarda verilecek ödüller (kupa, madalya, başarı ve katılım belgesi) Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri tarafından “Sporun En’leri” Töreninde ise yıl boyu uluslar arası organizasyonlarda dereceye girenlere verilecek plaketler ise ASKF’lerce karşılanacaktır. (Plaketleri, ASKF’lerimiz kendi bütçelerinden yaptıracaklardır.)
İl Spor Protokolü ve sponsor firmaların katılımlarıyla, hafta boyunca yapılan yarışmalarda dereceye giren ve başarılı olan sporculara verilecek ödüller ile yıl boyu tüm branşlarda gerçekleştirilen uluslar arası organizasyonlarda dereceye giren ve komitece belirlenecek belirli sayıdaki sporcularımıza “Amatör Spor Haftası Sporun En’leri” ödül töreni adı altında Amatör Spor Kulüpleri Federasyonlarınca haftanın önemine uygun bir şekilde düzenlenecek banket programı ile sonlandırılacaktır.
 

 

 

 

  •  

Toplam Okuma: 734