Özgeçmiş
Özgeçmiş

Görevi: Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı

1950  Kütahya doğumlu  Lise mezunu evli 2 çocuk babası. Amatör  olarak   1966 Yılından itibaren Çukur köy spor – Köprüören spor – Ülküspor – Kütahya Gençlerbirliğispor kulüplerinde Atletizm, Futbol, Basketbol, Voleybol, Hentbol, Masa Tenisi branşlarında faal sporculuk yaptı.
 
İş hayatına Azot Fabrikasında başladı.  İşyeri Sendikalarında faal görev ve 4 yıl yöneticilik eğitiminden sonra 3 yıl eğitim hocalığı yaptı. Sonra ismi TÜGSAŞ olan kurumdan 1994 yılında emekli oldu.
                                   
 Futbol Federasyonunun açmış olduğu  Antrenörlük kurslardan B diploması alarak Kütahya Gençlerbirliği ve Kütahya Çinispor Futbol takımlarının her kategorisinde antrenörlük yaptı.
 
Bayan futbol liginin kurulmasıyla Kütahya Çinispor’ un Türkiye liglerine katılmasında  o zamanki Federasyon Başkanı rahmetli M. Asım ALKIŞ la birlikte  Beş  sezon yöneticilik ve antrenörlük yaptı.
 
Basketbol, Hentbol, Masa Tenisi, Atletizm ve Futbol tertip komitelerinde  üyelik  ve üç dönem  Futbol İl Temsilciliği  toplam  ( 17 yıl )    görevinde bulundu.
 
4 Sene ildeki yapılan futbol müsabakalarında hakem gözlemciliği görevinde bulundu.
 
Kütahya Antrenörler Derneğinin 1995 yılında kurulmasında kurucu üye olarak, genel kuruldan sonrada yönetim kurulu üyeliği yaptı.
 
Kütahya Saha Komiserleri Derneği 1999 yılında kurucu başkanlığı yapıp derneğin kurulmasını sağladı.
Çeşitli dönemlerde  Kütahyaspor kulübünün  yönetim kurullarında bulundu.
 
İşitme Engelliler , Herkes için spor , Halter, Federasyonlarının çeşitli kurullarında görev aldı.
Kütahya İl  merkezinde 30 Ağustos stadı, M. Asım ALKIŞ ve Yeşilay stadlarının sentetik çim saha yapımında , Tavşanlı  İlçesi Karakova semtinde 3 sentetik   Domaniç sentetik stadı ,DUMLUPINAR , Emet Şaphane , Hisarcık Altıntaş ilçelerinde  Simav  sentetik  stad ve Çitgöl sahası ,  Gediz  sentetik stad , Şaphane sentetik stad, Çavdarhisar sentetik stad, Aslanapa doğal çim yüzeyli stadlarının  ve aydınlatmalarının  İl Özel İdaresi ve Spor Genel Müdürlüğü ile istişareler sonunda hizmete açılmasını sağlamıştır.
 
Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulunun talepleri doğrultusunda  Gençlik ve  Spor Bakanlığı  ile müşterek çalışma sonucunda 2500 kişilik SPOR SALONU , ATLETİZM TARTAN pist, gençlere hizmet verecek GENÇLİK MERKEZİ’nin hizmete açılması , yönünde önderlik yapmıştır.
 
12 Ocak 2002 tarihinde itibaren de TRİATLON Federasyonunun organizasyon komitesi ve Yönetim Kurulunda  görevlendirildi. Halen As Başkanlık görevini yürütmektedir.
 
22 Ağustos 1982 yılında  Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun kuruluşunda aktif olarak denetim kurulu başkanlığı, yönetim kurulu üyeliği ve 29 Mayıs 1999 tarihinde yapılan genel kurulda Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu  Başkanlığı görevine başladı ve halen bu görevi sürdürmektedir.
           
TÜRKİYE AMATÖR SPOR KULÜPLERİ KONFEDERASYONU’ nun  13 Kasım 1999 tarihinde yapılan genel kurulunda yönetim kurulu üyeliği, Yürütme Kurulu Üyeliği  ve örgütlenme sekreterliği   görevlerine  halen devam etmektedir.  
 
TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU  Amatör İşler Kurul üyeliği ne devam etmektedir.