83. Büyük Atatürk Koşusu düzenlendi ( haberin devamı için tıkla )

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 99. yılı etkinlikleri kapsamında, Ankara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından düzenlenen 83. Büyük Atatürk Koşusu yapıldı.

Koşuya; Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yanında Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Ankara Vali Yardımcısı Fatih Kaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, TASKK Genel Başkan Vekili Adnan Ersan, TASKK Genel Sekreteri Abdullah Albunar ile TASKK Yönetim Kurulu Üyesi ve Kütahya ASKF Başkanı Murat Cengiz katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun koşunun startını verdiği Dikmen Keklikpınarı'ndan başlayan ve tren garında sona eren 10,8 kilometrelik yarışı, kadınlarda Elif Dağdelen, erkeklerde ise Ramazan Baştuğ kazandı.

Bakan Kasapoğlu, start öncesi yaptığı açıklamada, “Bu yılki katılımın güzel bir tablo ortaya çıkardığını belirterek, "Her yaştan insanımızın genç yaşlı demeden bu soğukta gelip bu yarışa katılması, ülkemizin yarınları, sporun yaygınlaşması ve tabana yayılması adına sevindirici. Bu seneki koşu, katılım rakamı itibarıyla 83 yıldan beri en yüksek katılımı sağlayan koşu oldu. Bu yıl bin 487 kişi katıldı. Katılımın artması noktasında da sevindirici. Bu rakamları daha yukarılara hep birlikte taşıyacağız." ifadelerini kullandı.

Dikmen Keklikpınarı'ndan başlayan ve tren garında sona eren 10,8 kilometrelik yarışı, kadınlarda Elif Dağdelen, erkeklerde ise Ramazan Baştuğ kazandı.

Dereceye girenlere, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen törende ödülleri, Ankara Vali Yardımcısı Fatih Kaya, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Ankara Gornizon Komutanı ve Konfederasyon adına altın ödülleri ise TASKK Genel Sekreteri Abdullah Albunar tarafından verildi. 

Büyük Atatürk Koşusuna 47. kez katılan 91 yaşındaki Erdoğan Dulda, yarış esnasında fenalaştı. Erdoğan Dulda, götürüldüğü Başkent Hastanesi'nde vefat etti. 

TASKK olarak başta merhum Erdoğan Dulda’ya Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailesine, sevdiklerine ve spor camiasına başsağlığı ve sabırlar dileriz.

Toplam Okuma: 952