Amatör haftası kutlandı ( Haberin devamı için tıkla )

Amatör Spor Haftası etkinlikleri Kütahyada çeşitli etkinliklerle kutlandı 

Dumlupınar kapalı spor salonunda gercekleşen törende2017 yılı Enlerine plaket takdim edildi  ve etkinlikler  kapsamında  kapsamında Gençlik ve Spor Bakanlığınca amatör spor kulüplerine 81 ilde eş zamanlı spor malzemesi dağıtıldı. Kütahya’da düzenlenen spor malzemesi dağıtım töreninde  190 spor kulübüne malzeme desteği yapıldı. 

Dumlupınar Spor Salonundaki törene Vali Ahmet Hamdi Nayir, AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, Belediye Başkan Vekili Fatih Kölgeli, Vali Yardımcısı Kenan Eskin, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, Amatör spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Murat Cengiz, ( ASKF )  Yönetim kurulu , spor kulüplerimizin kulüp başkanları ,kulup yöneticileri, sporcular  ile  STK Temsilcileri, bazı daire müdürleri, kulüp temsilcileri ve sporcular katıldı.
 
  Törende 2017 yılında ulusal ve uluslararası düzeyde başarı elde eden sporcuların ödül takdimine geçildi. Yılın en başarılı sporcuları Bera Doğan Kılınç ile Enes Günay oldu. 2016-2017 sezonunda Genç Erkekler Boks kategorisinde 69. Kg. ’da Türkiye Şampiyonu olan ve Uluslararası Boks Turnuvası şampiyonu Bera Doğan Kılıç’ın ödülünü kardeşi Fatih Kılınç Vali Ahmet Hamdi Nayir’in elinden alırken Kütahyaspor oyuncusu Enes Günay’ın ödülünü ise AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel verdi. 

Yılın en centilmen takımları ise 2016-2017 sezonunu en az kartla tamamlayan kulüpler arasında yapılan sıralama sonucunda en centilmen takımlar olarak belirlenen Merkez grubunda Kütahya Demirspor Kulübü, Tavşanlı Domaniç grubunda Dağ Çeşme Spor Kulübü, Gediz -  Emet- Hisarcık grubunda Gediz Gençlik Spor Kulübü ile Simav – Şaphane- Pazarlar grubunda Simav Kestel Spor Kulübü ödüllerini Vali Ahmet Hamdi Nayir verdi. 

Yılın en başarılı antrenörleri Kadri Kordel ile Ayhan Yaman, yılın en başarılı hakemleri Yılmaz doğan ile Bülent Eray Kutlu, yılın en başarılı il temsilcileri İbrahim Okursoy, Kerim Şentürk, yılın en başarılı yöneticileri İbrahim Sarızeybek, Erhan Temel, yılın saha komiseri Mustafa Ayabakan, yılın en centilmen seyircisi Hasan Doğan, yılın en iyi sponsoru ise Çinigaz A.Ş. oldu. Yılın enlerinin ödülleri Kütahya il protokolü üyeleri tarafından takdim edildi. 

Törende, 1950-1960 yılları arasında amatör futbol oynamış, 1960 ve 1970 yılları arasında amatör kulüp yöneticiliği yapmış, 1966 yılında 4 amatör kulübün birleşmesi ile Kütahyaspor’un kurucular kurulunda yer alan ve 1970-1980 yılları arasında TFF İl Hakem Kurulu Başkanlığı yapan Sedat Güven’e  Kütahya ASKF Başkanı  Murat CENGİZ ‘Vefa Ödülü’ takdim edildi. 

Plaket takdimlerinin ardından Vali Ahmet Hamdi Nayir ile protokol üyeleri tarafından spor kulübü temsilcilerine sporcular için hazırlanan eşofman takımları, yağmurluk, forma ve çantaları teslim edildi. 

 
22 BİN 519 AKTİF SPORCUMUZ VAR”

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen 190 spor kulübüne malzeme desteği yapılacağını söyledi. Kütahya’da 22 bin 519 aktif sporcunun olduğunu belirten Ölçen, “İlimizde 190 spor kulübümüz mevcut. Lisanslı sporcu sayımız 67 bin 365. Bunun 31 bin 500’ü futbol, 9 bin 600’ü okul spor faaliyetleri ve diğer tüm branşlar 26 bin 195. 8 bin 700’ü futbol, 9 bin 600’ü okul spor faaliyetlerine katılan gençlerimiz ve diğer tüm branşlar 4 bin 219 olmak üzere 22 bin 519 aktif sporcumuz var diye konuştu.
 
BELEDİYEMİZ SPORUN VE SPORCULARIN YANINDA”

Kütahya Belediyesinin amatör spor kulüplerine gerekli desteği verdiğini vermeye de devam edeceğini ifade eden Belediye Başkan Vekili Fatih Kölgeli, “Kütahya Belediyesi olarak spora ve sporcuya desteğimizi 2017 yılında aldığımız meclis kararıyla Gençlik ve Spor Müdürlüğünü bünyemizde açmakla göstermiş olduk. Bu anlamda Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü ve ASKF ile projelerimiz var. İnşallah spor ve sporcularımız günümüz Türkiye’sinde hak ettiği yeri bulacak” şeklinde konuştu.
 
SPORUN VE SPORCUNUN HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ"
 
Amatör sporcuların ve amatör spor kulüplerinin daha fazla imkana kavuşması için büyük bir gayret içerisinde olduklarına değinen AK Parti Kütahya Milletvekili İshak Gazel, “Amatör Spor Kulüpleri Haftası sebebiyle yapacağımız faaliyetlerle vatandaşlarımızın, özellikle gençlerimizin spora daha fazla ilgi göstereceğini düşünüyorum. Gençlerimizin sporla uğraşması bizim için çok önemli dedi.
 
SPORCULARIMIZ İKİ HUSUSTA DA EKSİKLİK YAŞAMAMALI”

Törende son sözü Vali Ahmet Hamdi Nayir aldı. Sporcuların en önemli ihtiyaçlarının spor alanları ve spor malzemeleri olduğuna dikkat çeken Vali Nayir, sporun geliştirilmesi yönünde çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Vali Nayir, “Bizler kamu görevi yürütürken hiçbir zaman emniyet, asayiş hizmetlerini sağlık hizmetlerinden, eğitim hizmetlerini spor hizmetlerinden farklı görmüyoruz. Hepsinin büyük bir önemi olduğuna inanıyoruz ifadesini kullandı.

 

 

Toplam Okuma: 1815