KÜTAHYA BELEDİYESİNDEN MERKEZ KULÜPLERE YARDIM

KÜTAHYA BELEDİYEMİZDEN MERKEZDE FAALİYETLERİNİ SÜRDÜREN AMATÖR SPOR KULÜPLERİMİZE 1 MİLYON LİRALIK YARDIM
Kütahya Belediyemiz, geleceğimizin teminatı olan gençlerin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için spora ve sporculara yaptığı yatırımlarını sürdürürken, bir taraftan da şehrimizde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerini de unutmadı.
Bu kapsamda düzenlenen Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım Töreni, Kütahya Valisi Musa Işın, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Kütahya İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kırbaç, Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ercan Şirin, Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz, MHP Kütahya Merkez İlçe Başkanı Ayhan Toy, Belediye Başkan Yardımcılarımız Abdullah Damcı, Ertuğrul Cevahir, amatör spor kulüplerinin başkanları ve yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Törende konuşan Kütahya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Cengiz, Başkanımız Işık’a bugüne kadar verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederek, “Sayın belediye başkanımız verdiği sözlerin arkasında durarak her sene katlayarak amatör spor kulüplerimize yardımlarını devam ettiriyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında da 1 milyon Türk Lirası destek vererek spora ve sporcuya olan desteğini gösterdi” dedi. 2023/2024 sezonunun hayırlı olmasını dileyerek organizasyonlarımızda görev yapan emniyet güçlerimize ve sağlık görevlilerine teşekkür ederek spor taban birliklerine de yeni sezonda başarılar diledi.
Gelecek yılki desteğin 1 milyon 500 bin Türk Lirası olacağını sözünü veren Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık, “Her yıl mutat olarak düzenlediğimiz Kütahya Belediyesi Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım Törenine hepiniz hoş geldiniz, sefalar getirdiniz. Hepinizi saygıyla ve sevgiyle selamlıyorum. Sizler gerçekten çok büyük bir görevi yerine getiriyorsunuz. Bulunduğunuz mahalledeki gençlerimizin dışarıdaki kurulmuş tuzaklardan alıkonulması için gönüllülük esasıyla birçok gencimizi, çocuğumuzu kulüplerinizin bünyesinde sporla meşgul ederek geleceğe daha sağlam hazırlanmaları konusunda herhalde en iyi hayırlı hizmeti yapıyorsunuz. Biz de belediyemizin bütçe imkanları doğrultusunda kanunların bize müsaade ettiği ölçüde milletimizin kaynaklarından size aktarılabilecek nakdi yardım konusunu her yıl zorlayarak en üst düzeye çıkarttık. Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılına denk gelen bir yılın nakdi yardım töreni olduğu için bunun bir anlamı olsun dedik ve 1 milyon Türk Lirası söz verdik ve bugün sözümüzü yerine getiriyoruz. İnşallah 2024 yılında da bugünden adını koyalım 1 milyon 500 bin Türk Lirasına çıkartalım. Yeter ki siz kendi mahallenizdeki çocuklarımıza sahip çıkın” ifadelerini kullandı.
Belediye Kütahyaspor ve Kütahya Belediyespor ile ilgili de açıklamalarda bulunan Başkanımız Işık, “Belediye Kütahyaspor, profesyonel futbol takımımız ve oraya yetiştireceğimiz altyapıyla beraber yaklaşık bin 100 sporcumuzun olduğu bir kulübümüz. Kütahya Belediyespor’da ise 17 farklı branş var ve yaklaşık bin 600 lisanslı sporcumuz var. Topladığımız zaman 2 bin 700’e yakın belediyemizin uhdesinde ilimizi ve ülkemizi temsil eden birçok başarılı sporcularımız var. Sizlerin sahiplendiği evlatlarımızı çok önemsiyoruz. İnşallah her geçen yıl onlara desteğimizi de artırarak geleceğe daha iyi hazırlanmaları konusunda biz de elimizden geleni yapalım. Merkezde ve ilçelerimizde sporcu sayısı ve spor faaliyetleri açısından Türkiye’nin altıncı ili olmanın çok büyük bir onur olduğunu ifade etmek isterim. Nüfus sıralamasında 81 il içerisinde 34-35’inci sıralarda yer alan sıralamamızın spor kulüpleri sayısında 6’ıncı sıralara çıkması önemli bir başarı. O da sizlerin ve diğer kulüplerimizin katkısıyla olan bir şey. Gençlik Spor İl Müdürümüz de burada. Merkezdeki saha yetersizliği konusunda, geçen yıl Vefa Sahamızla Alayunt Sahamızı elden geçirdik. Evliya Çelebi de dahil olmak üzere üçünü Gençlik Spor İl Müdürlüğümüze aktarabiliriz. Onun karşılığında Yoncalı’da yaptığımız üç sahamız var; iki antrenman, bir nizami saha. Onu Belediye Kütahyaspor Kulübümüzün kullanacağı şekilde bir düzenlemeyle, takas usulüyle düzenleyebilirsek merkezdeki sıkıntıyı da o anlamda biraz daha rahatlatabiliriz. Öyle bir alternatif de var eğer uygun görülürse biz o konuda yardımcı oluruz. Katılımlarınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Rabbim sağlıkla, sıhhatle, hiçbir çocuğumuzun burnunun kanamayacağı bir sezonu nasip eylesin. Sayın Valimize ve değerli protokolümüze böyle güzel bir günde ayrıca teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini noktaladı.
Yeni sezonun hayırlı olmasını dileyen Sayın Valimiz, “İnşallah birlikte güzel sonuçlar elde ederiz. Amatör spor kulüplerine desteklerinden dolayı Kütahya Belediyemizi, Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. Kütahya'mızın spor, ekonomi, kültür ve refah seviyesi alanlarında ilerlemesi için hep birlikte çalışacağız” dedi.
Türkiye'de sporcu sayısı ve spor faaliyetlerinde Kütahya'nın 6. sırada olmasından duyduğu memnuniyeti paylaşan Sayın Valimiz, “Bzim için gurur verici bir sonuç. İnşallah hem nicelik hem de nitelik açısından spor alanındaki başarılarımızı artıracağız. Spor, toplumumuz için son derece önemlidir, özellikle gençlerimiz için büyük bir öneme sahiptir. Onları kötü alışkanlıklardan uzak tutarak boş zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı oluyor ve daha sağlıklı bir neslin yetişmesine katkı sağlıyorsunuz. Bu anlamda güzel bir çalışma yürütüyorsunuz, sizi tebrik ediyorum” diye konuştu.
Protokol konuşmalarının ardından Sembolik çek ve hediye takdimi yapılarak program sona erdi

Toplam Okuma: 397